Turisté se už z krkonošských svahů stahují do měst níže a opuštěné skokanské můstky v Harrachově s nostalgií vyhlížejí nastupující podzim. Ve sklárně na kraji obce se ale maká naplno bez ohledu na sezonu za okny. Sledovat chlapy se sklářskými píšťalami, které odkládají, jen když jim výčepní s pípou přímo v hale natáčí půllitry piva, je fascinující podívaná.

„Jsem hodně vázaný na historii naší sklárny, a tak za firmu cítím zodpovědnost. Za fabriku, za tohle místo a lidi, kteří tu pracují,“ říká Petr Novosad, obchodní ředitel harrachovské Sklárny Novosad a syn, nejstarší nepřetržitě fungující sklárny na světě. Z jejich číší se připíjelo na královských dvorech a mezi zákazníky patřily přední šlechtické rody.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru