Pro ty, kteří se chtějí do Weston-super-Mare do 27. září vydat, má Banksy připraven vzkaz: toto není typický rodinný výlet, na jaký jste zvyklí. Hlavním cílem zábavního parku Dismaland není pobavit, ale přimět návštěvníky ke kritické reflexi sama sebe i společnosti, v níž žijí.

Ve svém manifestu se umělec omlouvá příští generaci za nedostatek pracovních příležitostí, nastávající klimatickou katastrofu i za britský televizní kanál Channel 5. Ale jak je již pro něj typické, žádné poučování přitom neproběhne. Banksy nastavuje zrcadlo konzumní společnosti s břitkou ironií, silnou symbolikou a černým humorem.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.