Radim Jančura musí zaplatit pokutu přes pět milionů, ale přesto si na prohru nejspíše připil šampaňským. Zdánlivě nepodstatná dohra jedné drobné války autobusových dopravců může zásadně změnit českou antimonopolní regulaci. Nejvyšší správní soud definitivně potvrdil, že Jančurova Student Agency vytlačila v letech 2007 a 2008 konkurenta Asianu z trasy Praha−Brno dumpingovou cenou. Tehdy se ve válce podnikatelů Jančury a Alexeje Litvina dalo dojet do Brna za 50 korun, což šlo předtím snad naposled za komunistů. Když se Litvin stáhl z trasy, cena rázem vyskočila na dvojnásobek. Nyní kauzu konečně soud uzavřel s dovětkem: "Proti tomuto rozsudku nejsou opravné prostředky přípustné." Jančura si přesto může mnout ruce. Dostal vítanou munici proti Českým drahám, které si zrovna v době nástupu Jančurova RegioJetu a Leo Expressu na koleje uvědomily, jak strašně levně mohou prodávat jízdenky. A v tomto sporu už nejde o miliony, ale stamiliony.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru