Pražský hrad je magické místo, sídlo českých králů, srdce země, říká se často vznešeně a trochu pateticky. Nic proti patosu, ten spíše chybí, ale když už, tak není opravdový, a proto kýčovitý. Většinou si to uvědomujeme až ve chvíli, kdy toto místo někdo potřísní, znehodnotí.

A tak i intervence skupiny Ztohoven, která na protest proti vystupování a jednání prezidenta Zemana vyvěsila místo státní standarty obří rudé trenýrky, vyvolává pochybnosti, zda šlo o akt umělecko-občanské provokace, anebo o obyčejnou neúctu k hodnotám majestátu a symbolu země.

Přesněji řečeno: zda umělec může zajít tak daleko, že se − ve snaze akcí zobrazit pohyby a logiku veřejného prostoru a naše způsoby myšlení v něm − dotkne posvátného praporce.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru