Potutelný úsměv doprovází slova ředitele nakladatelství Academia Jiřího Padevěta, když v konferenční místnosti pražského Ústavu pro českou literaturu poznamenává: "Jsem přesvědčen, že kniha vyšla v obecném zájmu."

Jeho věta je sice při uvedení šestnáctisetstránkového akademického díla o dějinách cenzury v českých zemích přijata publikem jako drobný vtip, ale v Padevětově "sloganu" se odráží to podstatné.

Nejen název knihy − V obecném zájmu. Cenzura a sociální regulace literatury v moderní české kultuře 1749−2014 −, ale také to, proč cenzura vlastně vznikla a proč je "v obecném zájmu" dobré o ní vědět co nejvíc. Už třeba jen kvůli uvědomění si, že bylo hůř.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.