Na okraji Brna, u dálnice ve směru na Bratislavu, se krčí tři nenápadné bílé domky podnikatelského inkubátoru. Uvnitř jednoho z nich se ale skrývá celé Česko. Sídlí tam firma TopGis, což jsou experti, kteří nyní zpracovávají letecké snímky celé republiky.

Do konce října musí dokončit klíčovou zakázku − obrázky 80 procent země, které si u nich objednal největší český internetový vyhledávač Seznam pro svoji službu Mapy.cz.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Brněnský Geodis, po dlouhá léta přední evropský tvůrce map, se letos dostal do konkurzu. Jeho bývalí zaměstnanci ale v byznysu s mapami pokračují dál.
  • Rozjeli nové projekty, se kterými chtějí prorazit do světa. Jedni dělají mapy pomocí letadel a dronů, druzí vyvinuli automobil pro snímkování ulic.
  • Obrat těchto firem výrazně roste, některé musejí zakázky i odmítat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.