Lépe to pro šéfa Syrizy a bývalého řeckého premiéra Alexise Tsiprase ani nemohlo dopadnout. Podle částečných výsledků nedělních voleb získala Syriza dostatek hlasů, aby jí k nadpoloviční většině v parlamentu stačilo vytvoření koalice pouze s jednou politickou stranou.

Dokonce jí bude nejspíše stačit, aby k vládnutí přizvala stejně jako v lednu pravicové Nezávislé Řeky. "Voliči se zachovali, jako by se během toho půlroku nic nestalo," komentoval průběžné výsledky voleb na Twitteru odborník na Řecko a profesor na Yaleově univerzitě Stathis Kalyvas.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.