Od našeho zpravodaje z Kyjeva – Ljuba Michajlovová se učí samostatnosti. Než vloni proruští separatisté v Doněcku znárodnili její kulturní centrum a nadaci Izoljacija, tato ukrajinská podnikatelka a mecenáška umění se spoléhala na podporu z regionu i na osobního řidiče.

Teď Michajlovová sedí za volantem vozu, který projíždí chátrajícími loděnicemi v Kyjevě. Mine rozpadající se budovu z 19. století i dílnu se zahrádkou a ukrajinskou vlajkou u vchodu. "Když jsme prchali z Doněcku, chtěli jsme udělat něco pro vlast. Ale nadšení z Majdanu vyprchalo, aniž by se stihlo projevit v hospodářství nebo v kultuře," vypráví Michajlovová, když v loděnicích zastavuje před budovou bývalého skladu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.