Nezaplacené faktury trápí velké společnosti i drobné podnikatele. Zatímco v západních evropských zemích tvoří dvě procenta všech vystavených faktur, v Česku jde o 2,8 procenta. Některé obory, například dopravci, ale vedou jako problematické až 20 procent faktur. Firmy přitom tyto pohledávky často vůbec nevymáhají, protože se obávají zbytečných nákladů a časových průtahů.

Řadu podnikatelů a firem odradí například, pokud si inkasní kanceláře a následně i exekutoři účtují poplatky předem, aniž by ručili za výsledek. Do soudních pří se tedy pustí až ve chvíli, kdy jde o fakturu s šesticifernou sumou. Do té doby jim za to utracený čas a peníze nestojí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.