Jaké jsou aktuální trendy ve vývoji obráběcích strojů a jaké stroje zákazník v současné době požaduje?

Zákazníci dlouhodobě požadují hlavně kvalitu a přesnost. Pokud bychom měli hovořit o současném vývoji poptávky, jednoznačně vedou multifunkční obráběcí stroje. Tento trend jde ruku v ruce se zákaznickými požadavky na efektivitu výroby. Multifunkční stroje sdružují více technologií obrábění, což umožňuje zkrácení výrobního cyklu. V zásadě se jedná o plnohodnotná pětiosá centra, která umí v jedné operaci frézovat a soustružit různorodé materiály s přesností na tisíciny milimetru. Navíc mají tyto stroje možnost implementace doplňkových technologických možností (závitování, zapichování, vrtání, vyvrtávání, frézování vaček, odvalování ozubení a měření). Obecně lze říci, že tyto stroje jsou určeny pro zákazníka, který vyžaduje vysokou přesnost obrobku, vysokou míru přizpůsobení různým výrobním požadavkům a dlouhou životnost stroje při jeho extrémní zátěži. Jako příklad mohu uvést využití v ropném, leteckém, železničním nebo automobilovém průmyslu. Požadavky zákazníků z těchto odvětví jsou velice náročné. Díky úsilí všech našich zaměstnanců se nám je daří naplňovat a tím i obstát v tvrdé světové konkurenci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.