Jedním z 27 exponátů přihlášených do soutěže o Zlatou medaili, které se nedočkaly nejvyššího ocenění, je pulsní systém pro jemné obrábění německé firmy OTEC, v Brně vystavovaný louňovickou společností Advan-age.

Princip tohoto nově vyvinutého systému pro jemné obrábění je založen na přesně stanoveném a rychle se opakujícím relativním pohybu mezi brusným materiálem a obrobkem. Upnutý obrobek je ponořen do proudu brusného materiálu v otáčející se procesní nádobě, kde je prudce zrychlen na více než dva tisíce otáček za minutu. Poté je opět zpomalen a následně zase zrychlen. Rozdílné rychlosti vzniklé setrvačností brusného materiálu v procesní nádobě a rychlé změny rychlosti obrobku způsobují nesmírně intenzivní a přesně ovladatelný brusný účinek. Při tomto procesu je dosahováno relativních rychlostí až 100 G!

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.