Ptají se ho, jestli hodlá být britskou verzí Janise Varufakise, bývalého řeckého levicového ministra financí v Tsiprasově vládě. On se smíchem odpovídá: "Ne, nikdy bych nemohl být tak stylový."

Výstřední britský politik Jeremy Corbyn byl o minulém víkendu zvolen do čela Labouristické strany. Při sestavování svého kabinetu jmenoval stínovým ministrem financí Johna McDonnella, který v kontroverzi výroků za svým šéfem rozhodně nezaostává. Za McDonnellovo jmenování však Corbyn okamžitě sklidil kritiku ze strany kolegů, kteří to vnímají jako porušení jednoho z předvolebních slibů vytvořit ve vedení názorovou rozmanitost a zajistit vyšší zastoupení žen.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.