Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák na sněmu své organizace vyzval vládu: Už se konečně rozhodni, co bude s uhlím v severočeských dolech. Hanák natvrdo vládě vzkázal, že nemá odvahu říct Severočechům, co je čeká. A má pravdu.

Premiér Bohuslav Sobotka reagoval, že máme počkat do října. Ale už nyní je jasné, že něco drhne. Ministr průmyslu Jan Mládek odsouval jednání o Dolu Bílina a rozhodování o Dolu ČSA chtěl odsunout až do roku 2020. Jenže vládě se už podařilo vyvolat taková očekávání jasného slova k územním limitům hnědého uhlí, že nic jiného než závazné slovo nemůže padnout. Nejistota mezi obyvateli Horního Jiřetína musí skončit a energetická koncepce musí přesně vědět, zda a na co severočeské uhlí potřebuje.

Foto: ČTK

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru