Prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák na sněmu své organizace vyzval vládu: Už se konečně rozhodni, co bude s uhlím v severočeských dolech. Hanák natvrdo vládě vzkázal, že nemá odvahu říct Severočechům, co je čeká. A má pravdu.

Premiér Bohuslav Sobotka reagoval, že máme počkat do října. Ale už nyní je jasné, že něco drhne. Ministr průmyslu Jan Mládek odsouval jednání o Dolu Bílina a rozhodování o Dolu ČSA chtěl odsunout až do roku 2020. Jenže vládě se už podařilo vyvolat taková očekávání jasného slova k územním limitům hnědého uhlí, že nic jiného než závazné slovo nemůže padnout. Nejistota mezi obyvateli Horního Jiřetína musí skončit a energetická koncepce musí přesně vědět, zda a na co severočeské uhlí potřebuje.

Foto: ČTK

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily v Hospodářských novinách. Těšit se můžete na texty Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje Jan Kubita.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru