V přednáškové místnosti ve středu Prahy probíhá první workshop Ekmanovy metody. Na stěně běží video. Černobílý filmový záznam z tiskové konference, která se konala v roce 1955 v centru Londýna. Hlavní postavou je tu Kim Philby, prominentní člen britské tajné služby, který dlouhá léta donášel sovětské NKVD a později KGB. Byl to jeden z nejcennějších přeběhlíků, které komunistická velmoc získala. 

Philby patřil k celé skupině dvojitých agentů, která vešla ve známost jako "cambridgeská pětka", jelikož je sovětská strana přesvědčila ke spolupráci ještě jako studenty Cambridgeské univerzity někdy ve 30. letech. Pro Stalinův Sovětský svaz tajně pracovali až do začátku 50. let, někteří i déle.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.