Pojišťovací trh v Česku není v ideálním stavu. Zatímco světový pojistný trh nabírá na dynamice a loni rostl meziročně o 3,7 procenta, ten český stagnuje. V letošním prvním pololetí se zvedl o pouhých 0,3 procenta. "To je růst na hranici rozpoznatelnosti. A navíc je tažen výhradně neživotním pojištěním. Životní pojištění ale v Česku klesá, a to asi o tři nebo čtyři procenta," říká Roman Mentlík, ředitel pro finanční instituce IBM Česká republika. Znamená to výrazný rozdíl oproti světovému pojistnému trhu, jehož růst byl naopak tažen životním pojištěním. "Když to shrnu, tak český trh jde jinam a jeho struktura je jiná, než je tomu ve světě. To není ideální," říká Mentlík.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.