Států, které odmítají povinné kvóty pro přerozdělení uprchlíků, rychle ubývá. V možném unijním hlasování už dokonce ztratily takzvanou blokační menšinu. Skupinu už podle diplomatického zdroje HN v Bruselu opustili klíčoví Španělé a také Portugalci, Francouzi, zřejmě i Slovinci. Stejný postoj jako Česko tak nyní hájí už prakticky jen jeho spojenci ze zemí visegrádské čtyřky − Polsko, Maďarsko a Slovensko.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker má ve středu v proslovu o stavu unie představit nový plán pro boj s imigrační krizí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.