Kdo přemýšlí o rozjezdu nového podnikání a chce ušetřit, měl by si chvíli počkat. Už za pár měsíců by mělo výrazně zlevnit zakládání společností s ručením omezeným. Poplatky klesnou ze současných zhruba 10 tisíc na 2700 korun.

S levnějším zakládáním firem počítá novela zákona o soudních poplatcích, kterou projednává Poslanecká sněmovna. A už teď je jasné, že ji přijme.

Se změnou, která u prvozápisů do rejstříku ruší soudní poplatek a odměnu notářům snižuje na polovinu, souhlasí většina pravice i levice a navíc si ji vynutila Evropská unie. Ta po členských státech chce, aby usnadnily vznik firem. Jejich registrace má stát maximálně 100 eur a být hotová za tři dny. Česko bude mít po přijetí zmíněné novely podmínky splněné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.