Přestože je někdejší velvyslanec Michael Žantovský ředitelem Knihovny Václava Havla teprve šest dnů, "na síti" v ní strávil už stovky hodin. Když psal více než pětisetstránkový, vloni vydaný životopis Havla, syn někdejšího archiváře Památníku národního písemnictví Žantovský si do archivů knihovny nechal zřídit vzdálený přístup.

"Otevřeli mi takzvaná zadní vrátka pro síťové administrátory. Díky tomu jsem z Londýna přečetl víc, než kdybych tu byl osobně," říká Žantovský, jenž v Londýně před týdnem odsloužil poslední den jako český velvyslanec ve Velké Británii.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.