U cisterny s vodou v parku u autobusového nádraží v Bělehradu postává skupinka několika dětí. Trpělivě čekají, až na ně přijde řada, aby se konečně mohly osvěžit v chladné vodě. Po chvilce se vrací ke stanům, které jsou rozesety všude kolem. Ty patří uprchlíkům, kteří do Evropy utíkají před válkou − nejčastěji ze Sýrie, Afghánistánu nebo Iráku.

Dětí je všude plno, některé se sotva naučily chodit a zvědavě si prohlížejí okolí, starší chlapci si pak krátí čas fotbalem. Společně s rodiči čekají, kdy budou moct vyrazit na cestu do Maďarska a pak ještě dál. Jen letos prošlo Srbskem už více než sto tisíc uprchlíků.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.