Když dal ukrajinský parlament předběžný souhlas s většími pravomocemi pro východní separatistické regiony, kolem sídla zákonodárců se strhla bitva. Nespokojeným demonstrantům zabránily ve vstupu do budovy až stovky policejních těžkooděnců. Kompromisy se na Ukrajině vyjednávají obtížně ven i dovnitř. Všichni už vědí, že ukrajinská armáda si sama na východě neporadí. Nemá peníze ani lidi. Ale kvůli národní hrdosti se nikomu ustupovat nechce.

Ústupek v zájmu míru se teď chápe jako prohra. A vítězství Moskvy, které vyhovuje každý rozbroj v Kyjevě a každý krok k samostatnosti východních regionů. Inu, těžké bojovat s Vladimirem Vladimirovičem. A ještě těžší držet Ukrajinu pohromadě.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru