Ruský prezident Vladimir Putin a jeho premiér Dmitrij Medveděv si společně zacvičili ve vládní rezidenci v Soči. Fyzkultura na nejvyšší úrovni se jistě dočká originální interpretace od profesionálních kremlologů. Prozatím ji můžeme pracovně považovat za obvyklou demonstraci jednoty a síly moskevského vedení, jejíž frekvence se zvyšuje úměrně přibývajícím problémům tamní ekonomiky. Ruskému hospodářství letos podle Světové banky svaly určitě nenarostou − počítá se s poklesem o tři procenta, a tak je třeba národ ujišťovat, že jinak je vše v nejlepším pořádku.

Na okraj lze poznamenat, že je dobře, že podobný zvyk nezakořenil v České republice. Jen si představte, jak by to vypadalo, kdyby v případě politických či ekonomických problémů zasedli před objektivy k posilovacím strojům Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru