Pohádka pokračuje, Usain Bolt získal na mistrovství světa v Pekingu i druhou zlatou medaili. V běhu na 200 metrů dosáhl času 19,56, přičemž posledních deset metrů zvolnil do vycházkového tempa. Svět je šťasten, souboj pana Čistého s panem Zašpiněným, tedy nikdy z dopingu neusvědčeného Usaina Bolta s dvakrát přichyceným Američaněm Justinem Gatlinem dopadl tak jak jsme si přáli. Příroda vítězí nad chemií, úsměv nad urputným výrazem, dobro nad zlem. Krása.

A mohla by to být ještě krásnější krása. To kdybychom si nepamatovali galerii dodatečně odhalených mistrů světa ve všech sportech a atletických sprintech zvlášť. Ale proč si kazit kouzlo okamžiku. Vždyť víry a inspirace je v šedém, vypočítavém, pragmatickém světě tak málo!

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru