Letošní prázdniny pro novou ministryni školství Kateřinu Valachovou rozhodně nebyly odpočinkové.

Poté, co u ministra financí Andreje Babiše (ANO) vyjednala miliardy pro školství navíc, se pustila do změn ve státních maturitách. Povinnou maturitu z matematiky se rozhodla o dva roky odložit, aby stihla upravit výuku na školách.

HN: O prázdninách jste jednala s odborníky a tripartitou o změnách v maturitách, na čem jste se shodli?

V polovině září předložíme vládě přepracovanou novelu školského zákona. Snažili jsme se odstranit rozpory mezi odbornou veřejností a jednotlivými koaličními stranami kvůli změnám, které novela školského zákona přináší. Povinná maturita z matematiky zůstává, nikoliv však od roku 2019, ale až od jara roku 2021.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.