Obraz Koupání od Jana Prei­slera postrádala Národní galerie 19 let. Zloděj ho odnesl z výstavy v Hlinsku, pak se po něm slehla zem. Letos jej policie zachytila těsně před prodejem, a tak se dílo v ceně 9 milionů korun vrátilo do státní sbírky.

Jedním z lidí, kteří pátrají po ztraceném umění, je kriminalista Petr Konopiský. Pro nalezení díla je prý klíčové, aby měl majitel jeho kvalitní fotografie a hlavně ho uměl popsat do nejmenších detailů. Nestačí jen rozměry nebo výtvarná technika, důležitý je popis toho, co na obraze původně vůbec nebylo: "Obraz třeba prošel výstavou nebo aukcí a na zadní straně má přilepenou značku. Nebo je nějak specificky poškozený a majitel to může doložit."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.