Energetický a průmyslový holding Daniela Křetínského se přiblížil k další významné akvizici. Po elektrárnách v Itálii, Velké Británii a teplárnách v Budapešti získaných v posledních 10 měsících společnost zahájila s italským koncernem Enel exkluzivní rozhovory o koupi části jeho dvoutřetinového podílu ve Slovenských elektrárnách (SE).

V článku se dále dozvíte

  • Společnost EPH zahájila s italským koncernem Enel exkluzivní rozhovory o koupi části jeho dvoutřetinového podílu ve Slovenských elektrárnách.
  • V navigování v politicky citlivých vodách má EPH na Slovensku bohaté zkušenosti. Holdingu pomáhají kontakty finanční skupiny J&T, jež je s EPH vlastnicky úzce propojena.
  • Koupí Slovenských elektráren by EPH doplnil své portfolio o soustavu několika desítek vodních elektráren, dva uhelné bloky a zejména čtyři jaderné reaktory.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru