Najít správné řešení pohonu pro dopravu budoucnosti není nic snadného. Moc dobře to vědí i výrobci aut, kteří pracují na nejrůznějších řešeních. Letos se zdá, že mají navrch hybridní automobily do zásuvky.

Klasický hybridní automobil kombinuje spalovací motor (nejčastěji benzinový, ale existují i naftové) s elektromotorem. Zároveň si s sebou veze pár baterií, které mu umožní ujet čistě na elektrickou energii několik málo kilometrů. Články se přitom dobíjejí jen při brzdění nebo z chodu spalovacího motoru. To pomáhá třeba při pomalém městském ježdění, kdy se v zácpě auto posunuje pomocí elektromotoru, a nespotřebovává tedy žádné palivo. Jenže mimo město je hybrid prakticky k ničemu a jeho spotřeba je podobná jako u běžného auta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.