Den národní vlajky se sice na Ukrajině slaví už od roku 2004, ale kvůli válce na východě země má tento svátek nyní úplně jiný rozměr. V neděli rozhádaní ukrajinští politici manifestovali svou jednotu pod ukrajinskými vlajkami přivezenými z bojů na východě země. Prezident Petro Porošenko vyzval vládní koalici k jednotě proti "ruskému agresorovi" − což bude opravdu potřeba, protože do parlamentu jde klíčový zákon o decentralizaci státní moci na Ukrajině. Ten by měl dát rebelům na východě právo si ve větší míře spravovat své věci a ukončit tak snad krveprolití.

Jak ale jasně zaznělo z Kyjeva, může se tak dít na celém území Ukrajiny jen pod jednou vlajkou − pod modrou a zlatou.

Související
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru