Dvouminutové video nazvané Kolotoč zachycuje tři mladíky, jak se ověšeni růžovými balonky houpou na podomácku vyrobených houpačkách. Jsou zavěšeni dvacet metrů nad zemí na rotujícím reklamním bigboardu blízko Barrandovského mostu v Praze.

Akcí z roku 2011 chtěli umělci Vladimír Turner, Ondřej Mladý, Jan Šimánek a Vojtěch Fröhlich, který je letos nominován na Cenu Jindřicha Chalupeckého, poukázat na nepřiměřené využití reklamy ve veřejném prostoru. Nyní jejich performance nabírá úplně jiných rozměrů. Video se objevilo v dystopickém zábavním parku Dismaland, který v sobotu otevřel v západoanglickém letovisku Weston-super-Mare světově proslulý anonymní umělec Banksy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.