V této souvislosti je vhodné připomenout, že Sovětský svaz a současné Rusko jsou právoplatnými dědici historické Rusi… Západ cítí vůči Stalinovi nenávist za to, že SSSR vrátil to, co se díky vítězstvím Petra Velikého stalo Ruskem. Když byla v roce 1721 uzavřena nystadská mírová smlouva, získalo Rusko na věčné časy území v Pobaltí nejen jako vítěz severní války, ale také vzhledem k jejich odkoupení. Ruský car totiž zaplatil švédskému království… Uvidíme, podaří-li se Čechům ve sjednocené Evropě udržet si Sudety, dar Sovětského svazu zaplacený krví ruské armády. Citované výroky, samozřejmě vedle řady dalších, jsou uvedeny v pozoruhodné publikaci Natalie Naročnické, někdejší sovětské diplomatky, později ruské političky a dnes veřejně činné historičky, která vede pařížskou pobočku think-tanku Institute of Democracy and ­Cooperation (návštěvou ho poctil např. V. Klaus).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru