Kdyby na festival Open Air Trutnov přijížděl americký raper Matisyahu ne dnes, ale před pěti roky, ze všeho nejdřív by vyhledal rabína. Coby ortodoxní žid by si při skákání do davu dával pozor, aby se ho nedotkla žádná dívka a aby mu nespadla jarmulka.

Kdyby Matisyahu koncertoval během svátku chanuka? Nad pódiem by místo diskokoule visela laserová kostka zvaná drejdl a v polovině koncertu by došlo na modlitbu a zapalování svícnu menora. A na celém turné by Matisyahu přicházel o výdělky z promeškaných pátečních koncertů − vedle soboty nejvýdělečnějších dnů v branži −, neboť ortodoxní žid nemůže vystupovat na šabat.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.