Marie Vodičková sedí na zahradě zařízení pro ohrožené děti Klokánek ve Kbelích. Právě ten je jedním ze tří, které se mají kvůli nutnosti úspor a splacení dluhů prodat už v řádu měsíců. "Mrzí mě to. Vadí mi, že se rozprodávají Klokánky, které jsme pořídili z darů veřejnosti," říká dnes již bývalá předsedkyně Fondu ohrožených dětí, který Klokánky, ale i azylové domy provozuje.

O Vodičkové se vždy mluvilo jako o ženě, která zasvětila svůj život cizím dětem a zasloužila se v Česku o rozvoj péče o ohrožené děti. Jenže v poslední době je vykreslována také jako žena, která fond neúnosně zadlužila. Až tak, že jeho osud řeší už poněkolikáté vláda.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.