Rolling Stones přijeli do Prahy pouhých 10 měsíců po sametové revoluci na turné k albu Steel Wheels. Rozhádaná kapela se tehdy po sedmi letech znovu vrátila na pódia. Na turné utržila 98 milionů dolarů, což by v přepočtu na dnešní hodnotu dolaru odpovídalo zhruba 186 milionům.

Ve své době to bylo nejúspěšnější turné všech dob − viděly ho 3 256 563 diváků. Evropská část šňůry se jmenovala Urban Jungle Tour a pražský koncert byl 18. srpna 1990 její předposlední štací. Následovala už jen dvě vystoupení v Londýně.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.