Narodit se v Novém Boru, v podhůří Lužických hor, a nepropadnout sklu − to se zdá téměř nemožné. Hutě tu fungují po staletí, je zde sklářské muzeum i jedna z mála sklářských odborných škol v republice. V posledních letech se dovednosti místních designérů a sklářů opět skloňují s velkým respektem a obdivem. Renesance skla v Novém Boru právě nyní nabírá na síle.

Z Nového Boru pochází také čtveřice designérů Lukáš a Filip Houdkovi, Jitka Skuhravá a Jiří Pačínek, která aktuálně vystavuje výběr svých prací pod názvem Made in Bor II v pražském ZIBA muzeu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.