Začátkem června byl podnikatel Lukáš Čadek zrovna na vodě, když mu zazvonil telefon: asistentka ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) ho zvala na schůzku − přímo s nejvyšším šéfem.

Jen pár dní před tím HN zveřejnily Čadkův příběh: podnikatel tvrdí, že Česká pošta, která spadá právě pod ministra vnitra, nesplnila podmínky dohodnutého obchodu. A dvaatřicetiletý Čadek tak přišel o 27 milionů, které se teď snaží vymoct u soudu. "Ministr si sedl ke stolu a začal větou: Tak kde je problém?" vypráví Čadek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podnikatel Lukáš Čadek tvrdí, že měl zaplatit tři miliony korun "bokem", aby získal peníze za nerealizovanou zakázku pro Českou poštu.
  • Milion měla získat bývalá šéfka kabinetu Davida Ratha v době, kdy byl středočeským hejtmanem, dva miliony měla získat stranická pokladna ČSSD.
  • Manažerku pošty Haberovou Snopkovou zmiňuje do kauzy zapletený člen ČSSD Choc jako "jediný možný kanál k Chovancovi".
  • Ministr vnitra Chovanec údajně o celé věci věděl, brání se ale, že jde o provokaci a nařčení.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.