Vysoká pec č. 1 byla první významnou stavbou, kterou se podařilo v roce 2012 oživit v Dolní oblasti Vítkovice. V nefunkčním průmyslovém monumentu byla vytvořena naučná prohlídková trasa vrcholící vyhlídkovou plošinou. Už to samo o sobě byl úctyhodný výkon: strhující pohled do útrob monstra i na Beskydy, které se zdály být najednou skoro součástí města. Jenže jim to nestačilo.

Vizionářský investor Jan Světlík a architekt Josef Pleskot se rozhodli vydat výš. Chtěli vychladlou pec znovu rozpálit ještě jedním, více než dvacetimetrovým objektem, v němž by byla restaurace a klub a všude kolem pozorovatelna. Tady jsem se svou fantazií narazil. Neuměl jsem si představit, jak něco takového dostat do šedesátimetrové výšky, jak zajistit všechny sítě, instalace, rozvody…

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.