Podnikatel Lukáš Čadek vede s poštou už několik let obchodní spor o 24 milionů korun. Před dvěma měsíci mu náhle přistála překvapivá nabídka: peníze dostane, když bokem odevzdá tři miliony.

Prostředníkem, který Čadka s údajným korupčním návrhem oslovil, byl řadový člen středočeské ČSSD Kamil Choc. Čadkovi na schůzkách i v e-mailech popsal, jak se bude úplatek dělit: jeden milion půjde ministru vnitra Milanu Chovancovi, pod nějž státní pošta spadá. A dva miliony doputují do ČSSD, jejímž je ministr místopředsedou. "Ano, pochopil jsem to tak, že když dám peníze bokem, můj spor s poštou se vyřeší," potvrdil Čadek Hospodářským novinám, které jeho případ sledují už třetí měsíc.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.