Rozpočet mistrovství ve fotbale v roce 2018 byl nedávno v tichosti seškrtán. Rusko již nemá peníze na megaprojekty, které sice zvyšují jeho image ve světě, jejich přínos ekonomice je ale diskutabilní.

Výdaje na šampionát, který se bude konat za tři roky v jedenácti ruských městech, byly minulý týden zkráceny o 151,4 milionu rublů, tedy asi o 50 milionů korun. To není nijak závratná suma, podstatné ale je, že jde již o několikátý škrt a ten se nyní týká i infrastruktury, což předtím vládní představitelé vylučovali.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.