Pizzy, burgery, ferratové sety, píše se na vývěsce děčínského Ozzy baru. Nabídka pro turisty se tu přizpůsobila novému fenoménu - via ferratě neboli zajištěné cestě, která vede po skále v centru města. Když je hezky, skála je obsypaná lezci prakticky celý den.

"Jsme tady na týdenní dovolené, ferratu jsme určitě chtěli vyzkoušet," říká Pavel Beran z Prahy. V cyklopůjčovně kousek od vstupu na ferratu si půjčují nezbytné vybavení - ferratový sedák s jištěním, rukavice a helmu. Lézt budou poprvé. "Mám z toho respekt," netají se mladý turista.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.