Náčelník Billie pozoruje svou tlustou, mohutnou dlaň, na níž vyniká pahýl prsteníčku, který mu ukousl krokodýl. Pak tou rukou mávne, jako by to bylo vlastně jedno.

"Chybělo málo a sebral mi celou ruku," povídá náčelník kmene floridských Seminolů. "Chtěl jsem ho chytit za hlavu, jenže jsem si nevšiml, že má pootevřenou tlamu, takže jsem mu omylem ten prst doslova strčil mezi zuby. Podařilo se mi vytrhnout. Ale ten prst mi vzal," vypráví a na šedivé vlasy mu dopadá odpolední pražské slunce.

Venku za oknem je Malé náměstí. Sedíme u stolu v domě, kde od roku 1840 bývalo železářství U Rotta. Dnes je na fasádě zdobené malbami Mikoláše Alše nápis Hard Rock Cafe. Místo kovového nářadí je tu od roku 2009 k dostání heavy metal, pivo, whisky a hamburgery.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.