Než do firmy nastoupí nový zaměstnanec, musí jít na povinnou lékařskou prohlídku. Prověrkou zraku či tlaku musí projít úplně každý − ať se jedná o řidiče, nebo člověka, který bude sedět jen u počítače.

Právě u kancelářských profesí to firmy považují za zbytečné. Po vládě teď chtějí, aby už k lékaři nemusely posílat lidi, kteří budou pracovat jen v kancelářích.

"Zaměstnavatelé mají o zdraví svých pracovníků zájem, ale u některých kategorií není potřeba nadstandardní přístup," říká mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Milan Mostýn. "Z našeho průzkumu víme, že mezi firmami je zájem prohlídky zrušit," prohlašuje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.