Většina lidí mi tady vyprávěla, že se sem dostali sami, aniž by někomu zaplatili, ale zřejmě to není možné, popisuje svoji zkušenost z návštěvy utečeneckého tábora na Sicílii český europoslanec Tomáš Zdechovský. "Je jasné, že jim někdo pomohl, a zdá se mi, že i na zařízení tábora někdo vydělává," dodává.

Imigranti, kteří putují do Evropy, totiž musí za cestu zaplatit převaděčům, jednotlivcům či organizovaným gangům. A mafie se podílejí i na chodu některých uprchlických táborů. Z pašování uprchlíků se stal výnosný byznys − odhaduje se, že obchod s lidmi dosahuje celosvětově ročního obratu asi 26 miliard dolarů (zhruba 641 miliard korun) a značnou část z toho tvoří pašování uprchlíků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.