Všiml jsem si, že někdo na ohradu z vlnitého plechu namaloval velkou mrkev, tak jsem se tam šel podívat, popisuje Filip Volavka, jak se dozvěděl o komunitní zahradě Prazelenina v pražských Holešovicích. Ve čtvrti tehdy téměř nikoho neznal.

Dnes je zaměstnanec IT firmy předsedou spolku, který o zahradu pečuje. Okruh jeho přátel se rozrostl o desítky amatérských zahradníků, kteří v plátěných pytlích v areálu bývalého pivovaru pěstují rajčata nebo jahody.

Už čtyři sezony spolek dokazuje, že na vlastní čerstvou zeleninu nemají nárok jenom majitelé rodinných domků na vesnicích.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V centrech českých měst přibývají komunitní zahrady.
  • Místní na nich mohou v pytlích nebo bedýnkách pěstovat vlastní zeleninu.
  • Prazelenina v pražských Holešovicích funguje už čtyři roky. Od letošního května pěstují rajčata či mrkev i v Liberci, zasít plánují také obyvatelé sídliště v Rakovníku.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.