Ty počty čím dál více zneklidňují. Jen za minulý víkend Německo zaregistrovalo tři útoky proti uprchlíkům. Zdálo by se příznačné, že se všechny udály na východě Spolkové republiky, jmenovitě v Brandenbursku, Durynsku a Sasku. Ale statistika za červenec ukazuje, že imigranti se stali terčem násilí také v Bádensku-Württembersku, Bavorsku a Šlesvicku-Holštýnsku, tedy v takzvaných starých spolkových zemích. Množící se trestné činy proti zařízením pro uprchlíky, kterých bylo za první pololetí celkem 176, provází jiný, zdánlivě opačný trend, pokusy najít pro nepřátelský vztah k cizincům politicky korektní, tedy společensky akceptovatelný název.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru