Nalij mi whisky, zázvorovou limonádu postav vedle a nebuď skoupý, brouku," byla první věta, kterou se odstřihla Greta Garbo v "Anně Christie" od éry němého filmu. Psal se rok 1930, ve Spojených státech zuřila prohibice a nezapomenutelná herečka si dávala ve "speakeasies", všelijak utajených barech, Cutty Sark. Možná ji přitahovala mimořádně světlá barva (a Greta nebyla tak pošetilá, aby věřila, že co je tmavší, to je lepší), lehká, a přece výrazná vůně s jemným kouřovým pozadím a suchá chuť, předurčující tuto míchanou skotskou whisky pro funkci aperitivu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.