V roce 1950, kdy se teprve formovaly základy současného informačního věku, položil si britský matematik Alan Turing teoretickou otázku: Mohou stroje myslet? Ta zůstává nezodpovězená dodnes.

Turing, který stál u zrodu prvních předchůdců počítačů v poválečné Británii, dospěl k závěru, že definice toho, co myšlení je, je příliš složitá.

Místo toho navrhl hodnotit, jak si stroje vedou v imitační hře na člověka. V takzvaném Turingově testu se pomocí otázek a odpovědí porota snaží poznat, zda partnerem komunikace je člověk, nebo počítač.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.