Podkroví vily v pražských Strašnicích je prosycené vůní malířských barev a pryskyřice. Sytý pach umocňuje horké letní slunce, které sem prosvěcuje střešními okny a proskleným vikýřem. Cákance barev jsou všude. Na zemi, na zdech, stůl vypadá jako slitá tmavá skvrna a sednout si pomalu není kam. O stěny jsou opřené desítky zvláštních obrazů s exotickými motivy. Na lustru visí dekorace z rybích šupin a nad umyvadlem jakýsi lapač snů. Když vás pán domu, malíř Otto Placht, provází jednotlivými patry prvorepublikové vily, tohle místo pod střechou vás překvapí. Jen co za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v Peru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Do Amazonie odjel, aby udělal tečku za svým životem v totalitě.
  • Pod vlivem drogy ayahuasky začal český výtvarník Otto Placht malovat obrazy s motivy pralesa a oženil se s indiánkou.
  • Dnes mu je dvaapadesát a život v peruánské Pucallpě střídá s "exotikou", kterou si vytvořil v pražských Strašnicích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.