Ministr dopravy Dan Ťok ví, že nemůže uspět. Smlouvy se správcem mýta Kapschem jsou tak špatně napsané a stát je v tak akutní časové tísni, že není možné po roce 2016 vykročit k dalšímu výběru mýtného bez ztrát − to znamená s férově vysoutěženým provozovatelem, který bude moci státu nabídnout technologii výběru poplatků dle svého nejlepšího svědomí.

Až dosud se politický boj mezi Ťokem a vládou vedl po následující linii: premiér Bohuslav Sobotka opakoval, že do tendru na provozování mýta by se měl mít možnost přihlásit kdokoliv. Ťok odpovídal, že to nejde a bude potřeba se nějak dohodnout s Kapschem.

Pokud nyní ČSSD do debaty vnáší požadavek na zpoplatnění i silnic nižších tříd, pak je z hodně zpožděné debaty o dalším provozování mýta už naprostý galimatyáš.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jak v budoucnu vybírat mýtné, je bodem střetů mezi ČSSD a ministrem dopravy Danem Ťokem.
  • Ministra nyní omezuje časová tíseň a špatné smlouvy se správcem mýtného, firmou Kapsch.
  • Jak vyřešit zapeklitou situaci, by se měl poptat bývalého pražského primátora Tomáše Hudečka, který z podobného problému vybruslil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru