Režisér Karel Zeman je jako objekt dokumentu zdánlivě vděčný. Jeho filmy jsou plné výtvarných nápadů i důmyslných triků, spektakulární je i jeho osud tvrdohlavého selfmademana, jenž začínal v baťovském impériu.

Zemanova díla − především Cesta do pravěku a Vynález zkázy − však patří k natolik známým evergreenům, že už k nim nelze dodat mnoho nového. Autoři jeho filmového portrétu, který pod názvem Filmový dobrodruh Karel Zeman dnes vstupuje do kin, tak stáli před nesnadným úkolem, jak světoznámého klasika přiblížit současnému publiku a nezahltit jej přitom nudou mluvících hlav a provařených ukázek. Uspěli hlavně díky nápadu vtáhnout do hry se Zemanovým odkazem partu studentů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.