Muž, který jako první na skateboardu zvládl otočku o 900 ° (tedy pětkrát kolem své osy) a pro řadu lidí je synonymem skateboardingu − Tony Hawk −, se objevil na skok v Praze. Při vlastní exhibici European Vacation Tour 2015 v pražské Gutovce také poskytl krátký rozhovor Hospodářským novinám. Mluvil o svém stále stejném ježdění, nové videohře i budoucnosti skateboardingu.

HN: V Praze jste byl naposledy před osmnácti lety. Jak na vás působí město a zdejší skateboardová kultura dnes?

Upřímně: o českém skateboardingu moc nevím. A když jsem tu byl v roce 1997 na akci Mystic Sk8 Cup, byl jsem tu jen narychlo a moc si z toho nevybavím. Rozhodně tam tehdy ale nebylo tolik lidí, jako tu je teď. Taky mi přijde, že tady skateboarding baví stále mladší lidi, děti. A co jsem slyšel od různých kolegů, tak v Česku vůbec celý skateboarding obrovsky vyrostl. Přibyly parky. Už to není okrajová záliba pár nadšenců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.