V září se v Poděbradech otevře nadjezd nad železniční tratí. Na stavbu, která umožní bezpečný průjezd skrz město stovkám aut i chodců, čekají obyvatelé už více než deset let. Podobný nadjezd by podle místních obyvatel pomohl i ve Studénce, kde kvůli středeční srážce nákladního kamionu a pendolina zemřeli na přejezdu tři lidé.

Při rychlosti, s jakou se v Česku podobné stavby budují, se Studénka ale jen tak nedočká. Jenom na trati Praha−Ostrava, kde město leží, je podobných přejezdů 88 a na jejich přestavbu nejsou peníze. Pro představu: budovaný nadjezd v Poděbradech stál 114 milionů korun. Z velké části ho platila Evropská unie, město ani kraj by si ho nemohly dovolit. Obvyklá výstražná zařízení a závory na přejezdech přitom vyjdou jen na dva až tři miliony.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.